Rychlé a efektivní vymáhání pohledávek

Úvod  |  Nabídky  |  Ceník  |  Informace  |  O nás  |  Kontakty
 
 

Vymáhání nezaplaceného nájemného

To je sféra, kde častěji než jinde postupujeme s důraznou vlídností. Nebo vlídnou důrazností? Chápeme, jak je nepříjemné, kdybyste poslali exekutora na souseda, který je spolu s vámi vlastníkem bytového domu nebo členem bytového družstva. Chápeme také, že vystěhování dlužníků může být politickou třaskavinou. V takovém případě více jednáme a méně konáme. Přináší to úspěchy, ale je to nákladnější postup.

Samozřejmě: Brát ohledy na bezohledné uživatele cizího majetku by byla hloupost. V případě chronických neplatičů proto postupujeme daleko rázněji.

U dlužníků nájemného (a je jedno, zda to je opravdu nájemné, nebo třeba příspěvek do fondu oprav) obvykle zjišťujeme, že svoji "kariéru dlužníků" nezačínají zastavením plateb nájemného. Naopak, nájemné přestávají platit až jako poslední, kdy už pro jiné dluhy nevědí, kudy kam. A to už bývá pozdě na to, aby se podařilo vymoci aspoň část dluhu. Tady proto více než kde jinde platí, že rychlost především.

Zvláštní kapitolou jsou nájemníci nebytových prostorů, například skladů, dílen, kanceláří nebo prodejen. Obvykle jde o větší částky, a tak věřitelé mívají zájem, aby dlužník doplatil a pokračoval v nájmu. Upřednostňují proto postup, který nazýváme dlouhodobým kontrolním tlakem. Tuto službu ale zatím poskytujeme pouze v Praze a Středočeském kraji.

Poznámka: Specializujeme se na dluhy vůči "vlastnickému nájemnému", kdy dlužníci tak nějak dluží sami sobě (jsou například spoluvlastníky bytového domu nebo členy bytového družstva).

ZDARMA

Analýza pohledávky a návrh vymáhaní

Výše jistiny:

Důvod vzniku:

Zajištění:

Vykonatelnost:

Dlužník:

Datum splatnosti:

Další okolnosti


Vaše jméno:

Váš telefon:

Váš e-mail: